2016-09-18 09:48:21• hírek • MTI

A pápa a menekültválságról beszélt

A mai világban több mint 65 millió ember kényszerült már elhagyni lakhelyét. Ez a precedens nélküli szám minden képzeletet felülmúl - mondta Ferenc pápa a jezsuita rend egykori tanítványainak európai és nemzetközi szövetségét fogadva a Vatikánban.

A katolikus egyházfő a migrációt és a menekültválságot a "legnagyobb humanitárius krízisnek" nevezte a második világháború óta. Hangsúlyozta, hogy a menekültek nem puszta számok, hanem nők, férfiak, fiatalok, akiknek nevük, arcuk, saját történetük van és "elidegeníthetetlen joguk, hogy békében éljenek és gyereiknek jobb jövőben reménykedjenek".

Ferenc pápa emlékeztetett, hogy a világ több részén zajló konfliktusok miatt, - amelyek között Szíriát és Dél-Szudánt említette meg - minden korábbinál több menekülésre kényszerült veszíti életét a "temetővé vált" Földközi-tengeren való átkelésben, vagy éveket töltenek táborokban. A pápa kijelentette, "ebben a történelmi időszakban nagy szükség van olyan emberekre, akik meghallják a szegények kiáltását és arra könyörültességgel és nagylelkűen válaszolnak".

Az egyházfő arra bátorította az egyjori jezsuita tanítványokat, fogadják be otthonaikba és közösségeikbe a menekülteket, hogy "első tapasztalatuk Európából ne az a trauma legyen, hogy az utcán, hidegben kell aludniuk, hanem meleg és emberi fogadtatásban részesülnek. Emlékezzetek, hogy az igazi vendégszeretetnek mély evangéliumi értéke van, és a szeretetet táplálja, amely a legnagyobb biztonságot nyújtja számunkra a gyűlöletes terrorizmussal szemben".

Kapcsolódó hírek:
Legfrissebb apróhirdetések:
További friss hírek:
Valutaváltó:


# Orosz-ukrán háború # koronavírus # baleset # harmadik híd # körgyűrű # vakcina # Nagykároly # Szatmárnémeti
Kiemelt hírek:
Promó: